Bank og Finans
Dataplan-gruppen har et bredt kundespekter. I finans-sektoren har vi kunder innenfor bank-næringen, finans, forsikring og inkasso.
Vi har mye å tilby finans-næringen, og da må i særs nevnes det som gjelder økonomisystem og tilpassning av økonomisystem slik at de blir nøyaktig tilpasset ditt behov, og automatisk innfordring.
Dataplan har utviklet et eget system som kobler seg dine kunders økonomisystem og purrer på de transaksjonene som er åpne. Overføringen fra økonomisystemet til purresystemet skjer halv- eller hel-automatisk. Halv-automatisk vil si at din kunde vil måtte godkjenne et purreforslag, mens hel-automatisk betyr at alle transaksjoner som du spesifiserer blir automatisk trukket over. På denne måten kan du sørge for at klientene dine har likviditet som matcher resultatet.
Økonomisystem og økonomisystem-tilpassning
Dataplan har sterk kompetanse på installasjon og drift av flere økonomisystem, men især Visma Business, Visma Global, Visma Lønn, Huldt & Lillevik System 4 og integrasjonen av disse mot dokumentscanning, webrapportering og offentlige myndigheter. I og med at vi har et av de større regnskapskontorene på Sørvest-landet,så har vi sterk kompetanse i å utforme kontoplaner, prosjekt-systemering og avdelings-begrep - slik at tallene blir riktige.
Løpende regnskapsføring og rådgivning
Dataplan Regnskap er et av de større regnskapsmiljøene på sør-vest landet og kan supplere med bemanning i de tilfeller at det skulle være mangel på personal ved økt oppdragsmengde eller ved sykdom. Vi har kompetent personale som kan raskt sette seg inn i dine systemer og assistere.
Dataplan Prosjekt går inn i en bedrift, ser på økonomistyringen og strukturerer bedriften slik at matchen mellom arbeidsflyten og økonomisystemet som benyttes blir optimal. De fleste økonomisystem inneholder flere muligheter enn de som blir benyttet, slik at det er mye å tjene på å ha et kort eller lengre besøk av noen som har erfaring med å benytte alt.
IT-Drift, Servere, Backup, Mail-på-mobilen og Programvare
Dataplan IT Partner kan ta hånd om det du måtte trenge. Vi drifter serversentre med tape-robot backup, koblinger mot eksterne system, sikkerhet - alt i sammen.
Multifunksjons-skrivere, Video-konferansesystemer
Sammen med våre samarbeidspartner Magnar Eikeland sørger vi for at du får den løsningen du trenger. Når løsningen er levert, så sørger vi for å koble den opp med IT-systemene, slik at du får en komplett løsning.
Back

